Monday, September 1, 2008

ABS CC JV Results

Junior Boys 2-Mile

Place No. Name S Ye School Si Jr
===== ===== ================== = == =================== == =======
1 205 David Jenkins M 9 Albertville HS 5A 12:12.3
2 292 Chris Myrick M 9 Bob Jones JH 6A 12:14.6
3 254 Marshall Smith M 9 Athens Bible 1A 12:15.8
4 249 Jacob Hagewood M 8 Athens Bible 1A 12:19.7
5 293 Mitchell Sowers M 9 Bob Jones JH 6A 12:24.8
6 407 Niels Paetow M 9 Muscle Shoals 5A 13:05.8
7 208 Erik Lemus M 9 Albertville HS 5A 13:09.5
8 206 Isauro Jimenez M 9 Albertville HS 5A 13:12.3
9 210 Johnathan Lopez M 8 Albertville HS 5A 13:12.8
10 297 Troy Hurren M 9 Brooks HS 4A 13:18.7
11 302 Kedric Roach M 9 Brooks HS 4A 13:24.4
12 408 Slaton Zills M 9 Muscle Shoals 5A 13:27.2
13 299 Cody Lester M 9 Brooks HS 4A 13:34.0
14 288 Brett Bowers M 7 Bob Jones JH 6A 13:35.4
15 416 Luke Yordy M 8 Muscle Shoals 5A 13:41.1
16 245 Alex Dunaway M 9 Athens Bible 1A 13:49.0
17 289 Eric Brower M 9 Bob Jones JH 6A 13:49.4
18 251 Tyler Hudson M 7 Athens Bible 1A 13:52.1
19 301 Austin Moore M 8 Brooks HS 4A 13:57.5
20 352 Ben Purinton M Grissom HS 6A 14:03.5
21 203 Daniel Gomez M 9 Albertville HS 5A 14:09.1
22 290 Josh Johnson M 9 Bob Jones JH 6A 14:10.2
23 317 Garrett Stansky M 7 Central-Florence HS 4A 14:18.4
24 255 Hayden Sutton M 7 Athens Bible 1A 14:19.4
25 204 Colton Holsonback M 8 Albertville HS 5A 14:20.2
26 421 Patrick Knauer M 8 Shelby County HS 5A 14:21.6
27 220 Erick Cortez M 8 Albertville HS B 5A 14:32.1
28 3223 Ryan Crews M 7 Athens Bible 1A 14:32.6
29 253 Sean Leopard M 7 Athens Bible 1A 14:36.3
30 226 Read Galloway M 8 Albertville HS B 5A 14:37.4
31 849 Paul Richardson M 7 Whitesburg CA 1A 14:38.0
32 229 Trent Jorden M 8 Albertville HS B 5A 14:39.4
33 850 Jake Porter M 7 Whitesburg CA 1A 14:42.9
34 314 Colby Brown M 7 Central-Florence HS 4A 14:45.0
35 230 Salvador Leyva M 8 Albertville HS B 5A 14:46.2
36 418 James Howard M 9 Pickens Co. HS 2A 14:46.9
37 244 Carter Corneil M 7 Athens Bible 1A 14:54.6
38 315 Eli Frazier M 7 Central-Florence HS 4A 14:56.2
39 410 Patrick Barnes M 8 Muscle Shoals 5A 15:00.6
40 233 Trent Lynn M 8 Albertville HS B 5A 15:01.9
41 351 Michael Ottman M Grissom HS 6A 15:02.8
42 419 Ausin Barnett M 8 Shelby County HS 5A 15:09.7
43 456 Zack Martin M Belgreen HS 1A 15:13.6
44 286 Shawn Hall M Belgreen HS 1A 15:19.0
45 295 John Harris M 7 Brooks HS 4A 15:23.2
46 422 Dominick Rancher M 9 Shelby County HS 5A 15:23.5
47 316 Luke Sego M 7 Central-Florence HS 4A 15:24.4
48 298 T.J. Krieger M 9 Brooks HS 4A 15:24.7
49 243 Joseph Comer M 9 Athens Bible 1A 15:26.4
50 252 Scotty Jackson M 7 Athens Bible 1A 15:33.6
51 284 Joshua DeVancey M Belgreen HS 1A 15:36.1
52 423 Alex Scruggs M 7 Shelby County HS 5A 15:36.4
53 219 Carlos Ceron M 7 Albertville HS B 5A 15:38.5
54 246 Andrew Dunaway M 7 Athens Bible 1A 15:39.5
55 287 James Alex M 7 Bob Jones JH 6A 15:43.7
56 491 Samuel Campbell M Haleyville HS 4A 15:54.2
57 248 Elijah Fontanez M 9 Athens Bible 1A 15:58.3
58 420 Chris Danner M 9 Shelby County HS 5A 15:59.0
59 228 Junior Hureta M 7 Albertville HS B 5A 16:00.8
60 239 Wilmar Sebestian M 7 Albertville HS B 5A 16:05.5
61 348 Jackson Anthis M Grissom HS 6A 16:12.9
62 209 Augustino Lopez M 9 Albertville HS 5A 16:16.1
63 242 Samuel Bobo M 8 Athens Bible 1A 16:20.9
64 415 Jason Weeks M 7 Muscle Shoals 5A 16:26.5
65 256 Dayton Ulrich M 8 Athens Bible 1A 16:26.7
66 237 Ramiro Ramirez M 8 Albertville HS B 5A 16:28.5
67 211 Will Siskey M 8 Albertville HS 5A 16:31.2
68 455 Erik Mason M 9 Wilson HS 4A 16:32.2
69 414 Micah Slusher M 8 Muscle Shoals 5A 16:44.9
70 411 Joe Knight M 8 Muscle Shoals 5A 17:06.0
71 238 Jarred Sallas M 7 Albertville HS B 5A 17:06.4
72 417 Nathan Bouldin M 9 Pickens Co. HS 2A 17:14.1
73 218 Conner Bell M 7 Albertville HS B 5A 17:18.7
74 241 Sergio Zavala M 7 Albertville HS B 5A 17:23.9
75 225 David Frank M 8 Albertville HS B 5A 17:49.3
76 234 Ivan Machuca M 7 Albertville HS B 5A 17:52.7
77 349 Robin Cutten M Grissom HS 6A 18:18.9
78 412 Trevor McClanahan M 7 Muscle Shoals 5A 18:22.2
79 235 Jesus Martinez M 9 Albertville HS B 5A 18:27.3
80 424 Grant Walkup M 8 Shelby County HS 5A 18:38.5
81 223 Kyle Erickson M 8 Albertville HS B 5A 19:04.6
82 291 Brad Landin M 8 Bob Jones JH 6A 19:26.5
83 247 Douglas Fields M 8 Athens Bible 1A 19:34.9
84 227 Raul Hernandez M 8 Albertville HS B 5A 20:23.6
85 409 James Barnes M 8 Muscle Shoals 5A 21:15.4
86 231 Abraham Lopez M 7 Albertville HS B 5A 23:24.1
87 232 Juan Lopez M 8 Albertville HS B 5A 24:14.7
88 222 Roberto Elizarrara M 7 Albertville HS B 5A 24:54.7

JUNIOR BOYS 4A-6A TEAM SCORE
1. 35 Albertville HS ( 13:12 1:05:59)
==================================
1 1 5A 9 David Jenkins 12:13
2 5 5A 9 Erik Lemus 13:10
3 6 5A 9 Isauro Jimenez 13:13
4 7 5A 8 Johnathan Lopez 13:13
5 16 5A 9 Daniel Gomez 14:10
6 ( 18) 5A 8 Colton Holsonback 14:21
7 ( 35) 5A 9 Augustino Lopez 16:17

2. 48 Bob Jones JH ( 13:16 1:06:17)
==================================
1 2 6A 9 Chris Myrick 12:15
2 3 6A 9 Mitchell Sowers 12:25
3 12 6A 7 Brett Bowers 13:36
4 14 6A 9 Eric Brower 13:50
5 17 6A 9 Josh Johnson 14:11
6 ( 32) 6A 7 James Alex 15:44
7 ( 40) 6A 8 Brad Landin 19:27

3. 70 Brooks HS ( 13:56 1:09:40)
==================================
1 8 4A 9 Troy Hurren 13:19
2 9 4A 9 Kedric Roach 13:25
3 11 4A 9 Cody Lester 13:34
4 15 4A 8 Austin Moore 13:58
5 27 4A 7 John Harris 15:24
6 ( 29) 4A 9 T.J. Krieger 15:25

4. 87 Muscle Shoals ( 14:21 1:11:44)
==================================
1 4 5A 9 Niels Paetow 13:06
2 10 5A 9 Slaton Zills 13:28
3 13 5A 8 Luke Yordy 13:42
4 24 5A 8 Patrick Barnes 15:01
5 36 5A 7 Jason Weeks 16:27
6 ( 37) 5A 8 Micah Slusher 16:45
7 ( 38) 5A 8 Joe Knight 17:06

5. 111 Albertville HS B ( 14:44 1:13:40)
==================================
1 20 5A 8 Erick Cortez 14:33
2 21 5A 8 Read Galloway 14:38
3 22 5A 8 Trent Jorden 14:40
4 23 5A 8 Salvador Leyva 14:47
5 25 5A 8 Trent Lynn 15:02
6 ( 31) 5A 7 Carlos Ceron 15:39
7 ( 34) 5A 7 Junior Hureta 16:01

6. 136 Shelby County HS ( 15:19 1:16:32)
==================================
1 19 5A 8 Patrick Knauer 14:22
2 26 5A 8 Ausin Barnett 15:10
3 28 5A 9 Dominick Rancher 15:24
4 30 5A 7 Alex Scruggs 15:37
5 33 5A 9 Chris Danner 15:59
6 ( 39) 5A 8 Grant Walkup 18:39

JUNIOR BOYS A-3A TEAM SCORE

1. 15 Athens Bible ( 13:20 1:06:38)
==================================
1 1 1A Marshall Smith 12:16
2 2 1A Jacob Hagewood 12:20
3 3 1A Alex Dunaway 13:49
4 4 1A Tyler Hudson 13:53
5 5 1A Hayden Sutton 14:20
6 ( 6) 1A Ryan Crews 14:33
7 ( 7) 1A Sean Leopard 14:37

Junior Girls 2-Mile

Place No. Name S Ye School Si Jr
===== ===== ================== = == =================== == =======
1 43 Maddie Hutt F 8 Bob Jones JH 6A 13:46.8
2 45 Moriah Lorge F 7 Bob Jones JH 6A 14:41.1
3 42 Hannah Harwell F 9 Bob Jones JH 6A 14:47.8
4 196 Sarah Bailey F 9 Madison Academy 3A 15:01.0
5 47 Rachele Schorr F 7 Bob Jones JH 6A 15:10.2
6 44 Amy Johnston F 7 Bob Jones JH 6A 15:19.5
7 20 Ashley Riggins F 7 Athens Bible 1A 15:27.4
8 41 Chelsea Bulseco F 7 Bob Jones JH 6A 15:38.1
9 48 Shannon Walker F 7 Bob Jones JH 6A 15:52.5
10 117 Katherine Steel F Grissom HS B 6A 16:21.2
11 147 Jessica Palmer F 9 Muscle Shoals 5A 16:33.0
12 16 Caitlin Denton F 7 Athens Bible 1A 16:36.2
13 18 Becca Harwell F 7 Athens Bible 1A 16:36.5
14 750 Mattie Palmer F Haleyville HS 4A 17:07.6
15 15 Logan Dean F 9 Athens Bible 1A 17:19.3
16 72 Kenzi Smallwood F 7 Central-Florence HS 4A 17:46.2
17 68 Halee Dix F 8 Central-Florence HS 4A 17:49.8
18 6 Jessica Munoz F 9 Albertville HS 5A 17:51.8
19 183 Baylee Carpenter F 8 West Morgan HS 3A 17:59.3
20 13 Natalie Anderson F 9 Athens Bible 1A 18:33.3
21 186 Amber Newmanr F 7 Westminster CA 2A 18:33.7
22 17 Andrea George F 9 Athens Bible 1A 18:38.2
23 748 Julie Johnson F Haleyville HS 4A 19:13.0
24 74 Sadie Verret F 8 Central-Florence HS 4A 19:23.3
25 67 Alyse Copeland F 9 Central-Florence HS 4A 19:27.2
26 14 Ginger Bullington F 7 Athens Bible 1A 19:41.0
27 151 Kelsey Stewart F 9 Pickens Co. HS 2A 20:09.2
28 5 Elizabeth Martinez F 9 Albertville HS 5A 20:12.8
29 73 Kristin Spillars F 8 Central-Florence HS 4A 20:17.3
30 749 Tori Pace F Haleyville HS 4A 20:35.6
31 747 Breanna Humphres F Haleyville HS 4A 20:44.5
32 7 Jennifer Ramos F 9 Albertville HS 5A 20:59.9
33 8 Karla Rauda F 9 Albertville HS 5A 21:00.4
34 4 Angelica Lopez F 9 Albertville HS 5A 21:30.8
35 150 Kevauna Sterling F 9 Pickens Co. HS 2A 21:37.0
36 70 Meleah Miller F 8 Central-Florence HS 4A 21:49.6
37 148 Maggie Parker F 8 Muscle Shoals 5A 21:50.0
38 69 Jessica McDaniel F 8 Central-Florence HS 4A 22:48.7
39 199 Savannah Masterson F 9 Madison Academy 3A 22:56.8
40 149 Abby Pegram F 8 Muscle Shoals 5A 23:25.8
41 185 Caitlyn Boyett F 7 Westminster CA 2A 23:39.3

JUNIOR GIRLS 4A-6A TEAM SCORE

1. 15 Bob Jones JH ( 14:46 1:13:48)
==================================
1 1 6A Maddie Hutt 13:47
2 2 6A Moriah Lorge 14:42
3 3 6A Hannah Harwell 14:48
4 4 6A Rachele Schorr 15:11
5 5 6A Amy Johnston 15:20
6 ( 6) 6A Chelsea Bulseco 15:39
7 ( 7) 6A Shannon Walker 15:53

2. 54 Central-Florence HS ( 18:58 1:34:47)
==================================
1 8 4A Kenzi Smallwood 17:47
2 9 4A Halee Dix 17:50
3 11 4A Sadie Verret 19:24
4 12 4A Alyse Copeland 19:28
5 14 4A Kristin Spillars 20:18
6 ( 18) 4A Meleah Miller 21:50
7 ( 19) 4A Jessica McDaniel 22:49

3. 71 Albertville HS ( 20:20 1:41:37)
==================================
1 10 5A Jessica Munoz 17:52
2 13 5A Elizabeth Martinez 20:13
3 15 5A Jennifer Ramos 21:00
4 16 5A Karla Rauda 21:01
5 17 5A Angelica Lopez 21:31


JUNIOR GIRLS A-3A TEAM SCORE

1. 15 Athens Bible ( 16:56 1:24:36)
==================================
1 1 1A Ashley Riggins 15:28
2 2 1A Caitlin Denton 16:37
3 3 1A Becca Harwell 16:37
4 4 1A Logan Dean 17:20
5 5 1A Natalie Anderson 18:34
6 ( 6) 1A Andrea George 18:39
7 ( 7) 1A Ginger Bullington 19:41

No comments: